W sezonie 2018/2019 do wyższej klasy rozgrywkowej awansują drużyny z dwóch pierwszych miejc! Walczymy do końca!

5. Naprzód Żernica 12 +18 24
6. Gwarek Zabrze 12 +10 21
7. Młodość Rudno 12 +2 18
8. Zryw Radonia 12 +1 16

Mecz z liderem zawsze zapowiada ciężkie spotkania a za razem bardzo ciekawe dla kibiców. Nasz zespół przyjechał na to spotkanie zmotywowany po serii zwycięstw i chcieliśmy te passę podtrzymać. Wiedzieliśmy że nasz rywal jest w naszymy zasięgu i podeszliśmy bardzo poważnie do tego spotkanie.

Mecz rozpoczął się od walki w środku pola gdzie jeden zespół jak i drugi pokazywał się z dobrej strony, jak to bywa w każdym meczy wkradala się także nerwowość w poczynaniach obu zespół co skutkowało zagrożeniem pod bramką jednych jak i drugich. W pierwszej połowie warto wspomnieć o dwóch sytuacjach jakie miały miejsce. Drużyna Startu miała 100% sytuacje na wyjście na prowadzenie po stracie piłki przez bramkarza Zernicy oddał strzał do pustej bramki ale niestety piłka trafiła w poprzeczkę i nie dało to naszemu zespołowi prowadzenia . Zespół Naprzodu miał swoją sytuację w końcówce pierwszej połowy gdzie nieporozumienie zawodników uchronilo nasz zespół od straty bramki i tak pierwszy połowa zakończyła się remisem bezbramkowym. Drugą połową zaczęła się od ataków naszego zespołu ale nie przynosiło to efektu, chcieliśmy zdobyć bramkę ale nasze akcje nie przyniosily żadnych rezultatów. Wtedy nastąpiła dziwna sytuacja z braku wybicia naszego zespołu piłki z pola karnego i przed polem karnym zespół Zernycy przejął piłkę i oddał strzał który niefortunnie trafia naszego zawodnika i piłka wpada do naszej bramki przegrywamy 1:0. Chcieliśmy szybko wyrównać ale nasze sytuacje nie znajdowały drogi do bramki rywali. Mecz się otworzył i jedni jak i drudzy mieli swoje sytuacje na zdobycie bramki. W ostatnich minutach zespół Zernicy przeprowadził akcję która dała im prowadzenie 2:0. I gdy już wszyscy myśleli że mecz się zakończy takim wynikiem a jednak nie Piotrek Różowski oddałmocny strzał na bramkę przeciwnika i dał nam bramkę i wynik uległ zmianie 2:1 Ale to była ostatnia akcja meczu i sędzia zakończył spotkanie.

Serdecznie dziękujemy za mecz wszystkim zawodnikom oraz kibicom i zapraszamy na kolejne spotkanie .