W sezonie 2018/2019 do wyższej klasy rozgrywkowej awansują drużyny z dwóch pierwszych miejc! Walczymy do końca!

5. Naprzód Żernica 12 +18 24
6. Gwarek Zabrze 12 +10 21
7. Młodość Rudno 12 +2 18
8. Zryw Radonia 12 +1 16

"MAJER" A klasa w końcówce rundy jesiennej to prawdziwy "wyścig". W górze tabeli bardzo ciasno i cieszy że i Nasza drużyna także nie odstaje w punktacji ligowej. Dzięki kolejnym punktom zdobytym z zawsze niewygodnym przeciwnikiem z Rudna - wciąż tracimy tylko 3 punkty do lidera i nadal liczymy się w grze o awans! Młodość Rudno - Start Sierakowice 0:5. Bramki dla Naszych strzelali: 57' Jarosław Piewko, 65' Łukasz Janczarek, 71' Jarosław Piewko, 80'Michał Kołodziej, 86' Jarosław Piewko. Rewanż za porażkę w pucharze można zaliczyć jako bardzo udany!

Opisy bramek:

0:1 - Piewko po wycofaniu Janczarka uderzenie w samo okienku zza pola karnego

0:2 - Janczarek po podaniu na wolne pole strzałem po krótkim rogu po ziemi z ostrego kata

0:3 - Piewko po dwójkowej akcji z Janczarkiem kładzie bramkarza na ziemi i uderza obok po długim rogu

0:4 - Michał Kolodziej uderzeniem lewą nogą z okolic 13 metra

0:5 - Jarek Piewko w sytuacji sam na sam z bramkarzem mija bramkarza zwodem i pewnie pakuje piłkę do pustej bramki

RELACJA z meczu

12relacja rudno start

Tym razem zebraliśmy trochę komentarzy - więc zaczynamy:

Wronski 270

trener Marcin Wroński:  Zagraliśmy bardzo pewnie od 1-90 Minuty spotkania. Cieszy czyste konto z tyłu i skuteczna gra w ofensywie. Byliśmy dzisiaj bardzo dobrze zorganizowani i konsekwentni. Mecze w Rudnie zawsze należą do ciężkich, a miejscowa drużyna należy do jednych z najmocniejszych w lidze. W sierpniu w meczu pucharowym przegraliśmy tutaj 5-2 dlatego tym bardziej cieszy udany rewanż, który pozwala nam na kontakt z czołówka ligi i dalszą walke o awans do ligi okręgowej.

Janczarek 270

widziane z boiska - Łukasz Janczarek:  Pierwsza połowa to typowy mecz na remis, żadna ze stron nie chciała zbytnio ryzykować. Mecz toczył się głównie w środku pola, sytuacji jak na lekarstwo. Byliśmy świadomi mocnych stron rywala i mądrze ustawieni taktycznie niwelowalismy je. W drugiej połowie z każdą minutą wzrastała nasza przewaga. Długa piłka za plecy obrońców od Marka Kamińskiego, moje wycofanie do Jarka Piewki a on lewą nogą przysłowiowe "gable". Po bramce drużyna Z Rudna musiała zaryzykować co raz po raz stwarzało nam szansę na kontrę. Tak też padła moja bramka po podaniu JP. Od tej pory całkowicie przyjęliśmy kontrolę nad spotkaniem. Hattricka skompletował JP a swoją dobra grę udokumentował Michał Kołodziej ustalając wynik meczu na 0-5. Cieszy przede wszystkim udany rewanż za porażkę w pucharze Polski oraz gra na zero z tyłu.

01

okiem zawodników z ławki rezerwowej:  Pierwsza połowa meczu wyrównana. Jeden jak i drugi zespół nie potrafił znaleźć drogi do bramki i do przerwy remis bezbramkowy. W drugiej połowie zespół gospodarzy opadł z sił czego efektem były bramki dla naszego zespołu po składanych akcjach i bardzo dobrym wykończeniu. Strzelamy zespołowi z Rudna 5 bramek! Brawo dla całego zespołu i za walkę przez całe spotkanie do ostatniej minuty!

Peter Lach

kibice też mają głos - Peter Lach:  Halo pozdrawiam! Jestem zaskoczony z dzisiejszego Waszego wysokiego zwyciestwa! Takiego wyniku nikt nie mogł przewidzieć. Pisałem w komentarzu przed meczem i życzylem Wam szczęścia w rewanżu za porażke w pucharze. Pierwsza połowa przeminęła prawie tak samo 0:0 - ale w drugiej połowie udowodniliście że jesteście lepszym zespołem i worek z bramkami sie rozwiązał! Brawo i życzę powtórki w ostatnich 3 meczach.

Źródło: ŁACZYNASPIŁKA.pl